📍 İstanbul’dan Tüm Dünyaya Gönderim

4,5

Genel @trMarkanıza Değer Katan Tasarımlar
markanıza değer katan tasarımları

Markanıza Değer Katan Tasarımlar

Markanıza Değer Katan Kutu Tasarımları

Kutular yüzlerce farklı ürüne üretim aşamasından tüketiciye ulaşıncaya kadar eşlik eder. Bir nevi ürünün elbisesi niteliğindedir. Sokağa ya da işe yanlış elbise tercihi ile gittiğinizde nasıl olumsuz bir tepkiyle karşılaşacağınızı bir düşünün. Yüzünüze karşı olmasa da arkanızdan ne kadar fazla olumsuz geri dönüş olacaktır. İşte yanlış kutu modelleri ile ürününüzü piyasaya sürmeniz de aynı hatalı dönüşleri almanızı sağlar ve markanıza büyük oranda zarar verir.

tazetrend e-katalog tasarım35

Kutu ve Ambalaj Üreticisi

Tam tersi durum da söz konusu… Mükemmel tasarlanmış bir kutu ile ürününüzün estetiğini çok daha üst seviyeye taşıyabilir, markanızın, ürününüzün akılda kalıcılığını çok daha arttırabilirsiniz. Bu yüzden ürünleriniz için doğru kutu tasarımları yapılması büyük önem arz etmekte, sunumunuzu çok daha önemli oranda etkilemektedir.

Kutu Tasarımları Nasıl Yapılır?

Ürünlerin dışında yer verilecek kutuların işlevi oldukça fazladır. Sadece ürünü güvenli şekilde tüketiciye ulaştırmanın çok daha ötesinde anlamlar taşır. Bu yüzden tasarımında mutlaka profesyonel destek alınmalı, doğru adımlar atılmalıdır. Peki, mükemmel tasarım kutular nasıl yapılır?

Kutu Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Markanıza değer katacak tasarım kutular istiyorsanız çeşitli püf noktalara dikkat etmelisiniz. Çünkü her markanın kendine has bir bakış açısı geliştirmesi gerekir. Bunu da yine kendine özgü şekilde yansıtmalıdır. Etkili bir ambalajlama için ise şu hususlara dikkat edilmelidir:

  • Kutu tasarımınız ile sürüden ayrılın. Markanızı mutlaka görünür kılın. Bunun için gerek tasarım olarak gerekse üzerine yerleştireceğiniz detaylarla tüketicilerin dikkatini çekin. Kutunuz görenlere karşı Al Beni desin.
  • Sadelikten korkmayın. Araştırımalar sade kutu tasarımlarının çok daha etkili odluğunu göstermiştir. Çünkü sadelik insanlara huzur verir. Karmaşa içinde dinginlik sunar.
  • Kutu tasarımları her yaşa ve kitleye hitap edebilmelidir. Bu noktada 5 yaşında bir çocuğa dahi rahatlıkla tarif edilebilecek ve anlayabileceği bir tasarım geliştirin. Bu sayede ambalajınız tüketicinin zihnine kazanır ve her yerde satın almasa dahi sizi tanır. Ambalajınızın üründe mutlaka kendinize has bir arka logonuz bulunsun. Genel tasarım ile logo birbirini desteklesin.
  • Her şeyin bir enerjisi vardır. Tüketiciler farkında olmasalar da gördükleri her şey onlarda birtakım duygular uyandırır. Bu yüzden kutu tasarımlarınız ile insanların duygularına hitap edin. Mesela en çok başvurulan ambalajlarda insan yüzleri kullanmaktır. Bundaki maksat göz teması kurabilmektir. Siz de kutu tasarımınızın karşı tarafın duygularına hitap etmesini sağlayın.

En Çok Tercih Edilen Kutu Modelleri

Kutu modelleri oldukça geniş bir alternatife sahiptir. Kullanım amacına ve hizmet verilen sektöre göre kullanılacak kutu modelleri çeşitlilik gösterir. Özellikle de baskılı kutular, özel tasarım kutular, sunum kutuları, sabit kutular, karton kutular, posta kutuları, arşiv kutuları, çiçek kutuları, hediyelik kutuları gibi çeşitler en çok tercih edilenler arasındadır. Kutu modelleri farklı olsa da başarılı tasarımlarda renkli desen, punto gibi detaylar özgün olmalıdır.

Kutu Tasarım Fiyatları

Kutu tasarımları ve kutu modeli fiyatları kutunun türüne, ölçülerine, sayısına, kullanılacak materyallere göre değişir. Tazetrend olarak en modern teknolojilerle bütün ebatlarda baskılar yapabiliyoruz. Profesyonel tasarım ekibimizle hayallerinizin ötesinde tasarımlar ortaya çıkarıyor, her zaman en iyi hizmeti en uygun fiyatla buluşturmaya çalışıyoruz.

tazetrend e-katalog tasarım34

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

logo tazetrend

Ürünlerinizin değerini arttıracağınız, hediyelerinizde daha kalıcı izler bırakabileceğiniz size ve müşterilerinize özel kutu ve ambalaj ürünleri

İLETİŞİM

+90 535 492 00 33

Aydınevler Mh. Sancak Sk. No:13-17/A 34752 Maltepe – İSTANBUL

No products in the cart.