📍 İstanbul’dan Tüm Dünyaya Gönderim

4,5

a la mar karton hediye kutusu tasarımları

Karton Kutu

Ambalaj malzemeleri her zaman ihtiyaç duyulan parçalardır. Günlük hayatta kullanılan bütün ürünlerin üretimden tüketime kadar taşınması gerekir. Ambalaj malzemeleri sayesinde eşyalar, ürünler zarar görmeden taşınabilir. Tazelikleri, şıklıkları muhafaza edilebilir. Onlarca farklı ambalaj türü olsa da bunlar arasında özellikle karton kutu modelleri çok fazla rağbet görür. Çünkü karton kutular en başta materyalleri ile öne çıkar. Tamamen doğal materyallerden yapılan karton kutu imalatı sayesinde kutuların içerisine her türlü eşya konulabilir.

Karton kutuların kullanılamayacağı sektör neredeyse yoktur. Üstelik her boyutta, istenilen bütün tasarımlarda ve kalınlıklarda imalatları yapılabilir. En önemli husus, içine konulacak ürün ile kutu bütünlüğünü sağlayabilmektir. Özellikle online alışverişin artmasıyla birlikte karton kutulara olan ihtiyaç çok daha artmış, ürünlerini internet üzerinden satan satıcıların gerek sergilemelerinde gerekse güvenli şekilde tüketiciye ulaştırmasında kutulara azami ihtiyaç duyulur olmuştur. Ürünlerin hasarsız ulaşması ve sonrasında reklam sürekliliğinin sağlanmasında karton kutuların büyük etkisi artmıştır.

tazetrend e-katalog tasarım35

Kutu ve Ambalaj Üreticisi

Taze Trend olarak karton kutu imalatı konusunda bilgi, birikim ve deneyimimizle fark yaratıyoruz. Kişiye özel tasarımlar ve üretimlerle herkese uygun alternatifler sunuyoruz. Alışılmışın dışına çıkarak benzersiz sonuçlar ortaya koyuyor, minimum adetlerde dahi olsa talepleri karşılama başarısı gösteriyoruz.

Firma olarak sadece karton kutu çeşitliliği konusunda değil, karton kutu fiyatları ile de müşteri odaklı yaklaşımımızı devam ettiriyoruz. Piyasa koşullarında fiyatlarımızı etkileyen unsurları olabildiğince aşağıya çekmeye ve bu sayede kutu maliyetinizin olabildiğince düşmesine yardımcı olmayı hedefliyoruz. Tabi ki bütçe dostu fiyatlarımızı kaliteli, fonksiyonel ve estetik ürünlerle birleştiriyoruz.

1- KARTON KUTU FİYATLARI NASIL BELİRLENİR

Karton kutular aslında en eski ambalaj malzemelerinden birisidir. Çok uzun yıllardır hemen her sektörde karton kutulardan istifade edilir. Farklı boyutlarda ve farklı malzemelerden üretilebiliyor olması bu kutuların kullanım alanının olabildiğince artmasına vesile olmaktadır. Kutu çeşitliliği fazla olduğu için karton kutu fiyat aralıkları da bir o kadar geniş olmaktadır.

tazetrend e-katalog tasarım5

Az adetli kutu üretimi

İstemiş olduğunuz EBAT ve TASARIMLARINIZLA size özel olarak üretilen kutularınız ile göndermiş olduğunuz ürünlerinizin kalitesini ve etkisini arttırabilirsiniz. Unutmayın ki işinize kalite katacak olan ambalajıdır ✅

Toptan karton kutu fiyatları üzerinde pek çok etken etkili olur. En bariz etmenler şunlardır:

 • Karton kutuların ebatları karton kutu fiyat hesaplama üzerinde ilk etkili olan husustur. Kutuların ebatları arttıkça kullanılacak malzeme artmakta, bu da orantılı olarak kutu fiyatlarının artmasına sebep olmaktadır.
 • Karton kutuların tamamı aynı kalınlıkta kartondan üretilmez. Kartonun kalınlığına göre maliyet değiştiği için fiyat da değişir.
 • Karton kutu modelleri baskılı ve baskısız olabileceği gibi baskı hususunda bin bir çeşit uygulama mevcuttur. İstenilen her türlü baskı yapılabilir ve kutular markaya özel hale getirilebilir. Bütün bu ek uygulamalar da karton kutu ambalaj fiyatları üzerinde değişikliğe neden olur.
 • Sipariş miktarı toptan karton kutu fiyatları üzerinde etkili olan bir diğer detaydır. Genellikle sipariş miktarı arttıkça birim maliyeti düşer ve bu yüzden toptan alımlarda fiyat teklifleri daha uygun yapılır.
 • Karton kutu üretiminde kullanılacak hammadde, karton kutu maliyeti üzerinde etkilidir. Hammadde fiyatına göre kutuların fiyatında da değişiklik gözlemlenir.
 • Karton kutuların modeli fiyatları etkileyen bir diğer detaydır. Kare, dikdörtgen gibi genel modellerin üretimi daha kolay iken rulo karton kutuların üretimi daha farklı makineler ve hammaddeler gerektirir. Dolayısıyla standart karton kutu fiyatları ile rulo karton kutu fiyatları arasında fark olabilir.

Yukarda bahsettiğimiz detaylar karton kutu modelleri ve fiyatları hususunda temel belirleyiciler olmaktadır. Firmamız bütün bu hususları göz önünde bulundurarak müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşım sergilemekte, her bütçeye uygun alternatifler sunmaktadır. Burada hazır karton kutu fiyatları yerine sizin önceliğiniz satışını yaptığınız ürüne uygunluğu olmalıdır. Kutu ile ürün bileşimi iyi ayarlanmalı ne çok büyük ne de çok küçük olmalıdır. Aksi taktirde ürünleriniz müşterilerinize güvenli şekilde ulaşamayacağı gibi marka prestijiniz de olumsuz etkilenir. Özensiz bir firma imajı çizersiniz. Dolayısıyla işletme, firma, şirket olarak sizin önceliğiniz küçük karton kutu fiyatları yerine kutu ve tasarım kalitesi olmalıdır.

Ucuz karton kutu tercih etmek yerine ürün odaklı karton kutu seçmek, ardından karton kutu ucuz mu değil mi değerlendirmesini yapmak gerekir. Mesela hafif ürünler taşınacaksa karton kutuların kalınlığı çok önemli değildir. Fakat ağır veya değerli bir ürün taşınacaksa mutlaka karton kutu kalınlığının daha fazla olması, ürünün ağırlığını kaldırabilecek düzeyde olması gerekmektedir. Firmamız sizlere proje detayı sunarken karton kutu en ucuz teklifleri sunmaya çalıştığı gibi kaliteyi hiçbir zaman göz ardı etmemektedir.

tazetrend e-katalog tasarım6

SİPARİŞ OLUŞTURMA SÜRECİ

Her ne kadar karton kutu dendiğinde çoğu kişinin aklına tek bir materyal gelse de pek çok farklı karton türü kutu yapımında kullanılabilmektedir. Karton türüne göre hediyelik karton kutu fiyatları ya da genel kullanım amaçlı renkli karton kutu fiyatları değişebilmektedir. Örneğin oluklu mukavva karton estetik bir görünüm ortaya koymasa da işlevselliği çok yüksektir. Oluk sayısı ve kalınlığına göre en ağır eşyaları ambalajlamak için dahi kullanılabilir.

Özel şekillerde tasarlanması gereken kutularda ise daha çok mukavva karton kullanılmakta, mukavva karton ile birlikte daha elit bir hava elde edilmektedir. Hediyelik kutular, silindir kutular, kalpli kutular özellikle mukavva kartonun seçildiği modellerden olmakta, estetik sonuçlara daha açık bulunmaktadır. Emek ve malzemeye göre de silindir karton kutu fiyatları klasik kutulara nazaran biraz daha yüksek olabilmektedir.

Sade karton kutu üretimlerinde yalnızca ebat ayarlaması yapılarak üretim aşamasına geçilir. Ancak kutular üzerine marka, şirket adı, reklam yazıları ya da kişiye özel mesajlar eklenebilir. Bu gibi detaylar standardın dışına çıktığı için baskılı karton kutu fiyatları ya da dekoratif karton kutu fiyatları sade modellere nazaran biraz daha fiyatlı olabilmektedir. Emojili, desenli, kalpli karton kutu fiyatları da aynı şekilde baskı maliyeti eklenerek ortaya çıkmaktadır. Kimi zaman kutular kilit detayı barındırabilmekte, kilit tasarımı ile daha güvenli bir kullanım ortaya çıkmaktadır. Bu da kilitli karton kutu fiyatları noktasında biraz daha tüksek fiyatların ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

Karton kutu fiyatlarında bir diğer husus bölgelerdir. Her bölgede tasarımcı ve üretici sayısı aynı değildir. Bu yüzden karton kutu Ankara fiyat arayışında olanlar ile karton kutu fiyatları İstanbul genelinde aynı fiyatlarda olmayabilmektedir. Yine hammadde temini de iller arasında farklı olabileceğinizden Ankara karton kutu fiyatları ile karton kutu fiyatları İzmir arasında fark oluşabilmektedir. Firmamız karton kutu fiyatları Adana, Mersin, Antalya ya da Konya fark etmeksizin her yerde en avantajlı fiyatları sunmaya çalışmaktadır.

2- KARTON KUTU İMALATI NASIL YAPILIR

Karton kutu hemen her alanda kullanılan bir ürün olsa da pek çok kişi karton kutu imalatı nasıl yapılır sorusunun cevabını merak etmektedir. Elbette her iş gibi karton kutu imalat işinin de kendine göre bir süreci var. Bu süreç baştan sona ne kadar sağlıklı ilerletilirse ortaya çıkacak sonuç o kadar başarılı olur.

tazetrend e-katalog tasarım9

KUTU ÜRETİM SÜREÇLERİ

Karton kutu imaları nasıl yapılır diye merak edenler için öncelikle rulo halinde kağıtlar tedarik edilir. Ardından müşterilerimizin talepleri doğrultusunda özel karton kutu imalatı detaylarına geçilir ve bilgisayar ortamında çizimler yapılır. Kutunun ölçülerine göre detaylandırmalar yapılır. Detaylıca yapılan çizimler daha sonra kalıplar üzerine işlenerek bilgisayar destekli makinalarda üretim aşamasına başlanır.

Üretim için istenen karton modelleri ayarlanır. Mesela oluklu mukavva karton için iki adet kağıt arasında oluklu kağıt yerleştirilir. Bunlar birleştirilir. Oluklu mukavva kağıdı fonksiyonelliği yüksek ve ucuz olmasına karşın çevre şartlarına karşı dayanıklılığı düşüktür.

tazetrend e-katalog tasarım10

LAMİNASYON SEÇENEKLERİ

Oluklu mukavva kutular özellikle neme karşı dayanıksız oldukları için nem konusunda hassas, çevresel etmenlerden çabuk etkilenen ürünler için özellikle polietilen ize yüzeyleri kaplanmış, neme, suya karşı dayanıklı kutular tercih edilir. Eritilmiş polietilenle kaplı mukavva kutular üzerine polietilen uygulaması yapılmadan önce karton kutu imalatçıları tarafından önce marka, logo, amblem ve diğer yazı detayları eklenir. Sonrasında üzerine polietilen kaplama yapılır. Bütün bu işlemler sonunda ortaya parlak, ilgi çekici, dayanıklılığı yüksek kutular çıkar. Baskısı ve özelleştirmesi yapılan bütün kartonlar gerekli ölçü ve ebatlarda olmaları için kesim bölümünde kesilir. Üreticinin paketlemesine hazır hale getirilir.

Karton kutu imalatı her zaman standart şekillerde olmayabilir. Kimi zaman özel tasarım kutular da istenebilir. Özel kutu ya da silindir karton kutu imalatı standart imalata göre daha farklı işlemler gerektirir. Bunun için öncelikle müşterimizin talepleri detaylıca incelenir. Çizimler ve tasarımlar yapılır. Daha sonra çeşitli renklendirmeler yapılarak müşterimizin onayına sunulur. Müşterilerimizden renkleri şekilleri, ölçüleri ve diğer detaylarına bakarak değerlendirme yapmaları talep edilir. Onay işleminden sonra çizimler bilgisayar destekli makinalarımıza aktarılır. Dolayısıyla özel tasarım kutularla standart kutuların arasındaki fark, tasarım aşamasından kaynaklanmakta, daha fazla zaman ve emek gerektirmektedir. Bu da fiyat farkı oluşmasına neden olmaktadır. Fakat ortaya çıkacak sonuç tamamen size özel olacaktır. Sizin markanıza özel bir kutu ortaya çıkacak, uzun süre reklamınızı kutunuzun yapması mümkün olacaktır. Daha dikkat çekici ürünlerle avantajını daha yüksek olacaktır.

tazetrend e-katalog tasarım12

EKSTRA DETAYLAR

Karton kutu, hatta kutu dendiği zaman genellikle dikdörtgen ya da kare kutular akla gelir. Fakat bazı sektörlerde farklı şekillerde kutu ihtiyaçları da ortaya çıkar. Firmamız silindir karton kutu imalatı, rulo karton kutu imalatı gibi alternatif üretimler de yapmakta, bütün ihtiyaçları tek noktadan karşılama ayrıcalığı sunmaktadır. Özellikle gıda ambalajında, oyuncak kutusu gereksiniminde, promosyon ürünlerinde, kozmetik ürünlerinde, fotoğrafçılık gibi alanlarda yuvarlak kapaklı kutu gereksinimleri ortaya çıkabilmekte, benzer iş süreciyle firmamız bütün bu talepleri de rahatlıkla karşılayabilmektedir.

Taze Trend olarak hizmet alanlarımızda sınır tanımıyoruz. Karton kutu imalat Ankara arayışında olan müşterilerimiz rahatlıkla bize ulaşabilir. Aynı şekilde karton kutu imalat İstanbul arayışında olanların da yardımcısı olmaya hazırız. Karton kutu imalat İzmir firmaları talebinde bulunan pek çok müşterimize bugüne kadar ürünlerimizi ulaştırmayı başardık. Dolayısıyla Eskişehir karton kutu imalatı ya da diğer bütün illerden bizlerle iletişimi kurabilirsiniz. Beklentilerinizi fazlasıyla karşılayarak en iyi imalatları yapacağımızdan emin olabilirsiniz.

3- HEDİYELİK KARTON KUTU MODELLERİ VE ÖZELLİKLERİ

Hediyeleşmek insanlar arasında muhabbet hasıl etmenin en kolay ve en etkili yoludur. Pek ok özel gün ya da özel an aslında hediyeleşmeye bir vesiledir. Bizler de arkadaşlarımıza, sevdiklerimize, aile bireylerimize kimi zaman özel günlerde kimi zaman gönlümüzden geldiğince hediyeler taktim ederiz. Elbette bu esnada hediyelerimizin güzel görünmesi ve güvende olması büyük önem taşır. Şık bir karton kutu hediyelik ile daha hediyenizi ilk görüşte öne çıkarabilir, karşınızdaki kişiyi ne kadar önemsediğinizi yansıtabilirsiniz.

Hediye karton kutu çeşitlerimiz ile bizler bu alanda büyük bir boşluğu dolduruyor, kalitesi ve şıklığı ile öne çıkan, hediyelerinizi çok daha zarif gösterecek, sevdiklerinize farklı olduklarını hissettirecek çözümler sunuyoruz.

Toptan hediyelik karton kutu çeşitlerimiz hediyenin türüne ve verileceği kişiye göre çeşitli modellerdedir. Müşterilerimiz hediyelik karton kutularımız arasından takdim edecekleri hediyenin ya da satışını yapacakları hediyeliklerin boyutuna ve şekline göre kutular talep etmektedirler. Hediyelik karton kutu yapımı sırasında yine benzer süreci takip ediyor, belirtilen tasarımı ya da istenen özelliklere göre geliştirdiğimiz tasarımı bilgisayar destekli makinalarda baskılayarak üretime alıyoruz. Hatta sevgililer günü, anneler günü, abalar günü, doğum günü, öğretmenler günü gibi özel günler için her çeşit tasarım ve üretimi gerçekleştiriyoruz.

Taze Trend olarak karton hediye kutu üretimlerimizi tamamen müşterilerimizin yönlendirdiğini söyleyebiliriz. Bizler profesyonel bir ekip oluşturduk ve gelişmiş altyapımızla en ileri teknolojilerle tesisimizi donattık. Karton kutu hediye çeşitlerinizi en güzel şekilde saracak, dış etkenlere karşı koruma altına alacak, zarar görmesini engelleyecektir. Üstelik üzerine yapacağımız baskılar sizin duygularınızı karşınızdakilere daha etkili ulaştıracak, yıllar boyu saklanarak anılarda yer edinmeyi başaracaktır.

Hediyelik karton kutu modellerimiz en özel çeşitlerimizdendir. Üretimlerimizde daire, kalp, yıldız, üçgen ya da daha farklı simgeler şeklinde tasarımlar yapabiliyoruz. Parlak, mat gibi alternatif görünümlerin ortaya çıkmasını sağlayabiliyor, kaliteli, estetik ve fonksiyonel kutularımızla hediyelerinizi en güzel şekilde bütünlüyoruz.

4- KARTON KUTU AMBALAJ ÜRÜNLERİ

Karton kutular on yıllardır hayatın hemen her alanında yer almakta, benzersiz çözümlere hizmet etmeyi başarmaktadır. Bu amaçlar doğrultusunda özel tasarlanan karton kutu çeşitleri de mevcuttur. Bu tür karton kutular hoş tasarımlarıyla daha fazla ilgi çeken, kullanışlılıkları daha üst düzey ürünlerdir. Firmamız sizlerin talepleri doğrultusunda karton kutu süsleme hizmetler sunmakta, istediğiniz ambalaj kutularını dilediğiniz gibi detaylandırarak baskısını yapmaktadır. Süsleme işlemlerimiz en ileri nesil cihazlarla yapılmakta, dayanıklılık ve uzun ömürlülük temel kriterimiz olmaktadır.

tazetrend e-katalog tasarım17

AMERİKAN BRİSTOL KARTON KUTULAR

Klasik karton kutular koruma işlevini rahatlıkla üstlenebilse de özel sunumlar, hediyelikler ya da elit ürünler için basit kaçabilir. Bu gibi durumlar ve ürünlerinizin daha ilgi çekici olması için dekoratif karton kutu kullanabilirsiniz. Bizler sizin için dilediğiniz tasarımı gerçekleştiriyor, süslüyor ve kullanımınıza hazır hale getiriyoruz. Kutuların bulunduğu ortama başka bir hava katması ve dilediğiniz temsiliyeti yerine getirmesi için gerekeni yapıyoruz.

Bugün hangi sektörde olursanız olun çok güçlü bir rekabet var. Yerelde ya da ulusalda kimi zaman onlarca kimi zaman yüzlerce rakip ile rekabet etmek zorunda kalırsınız. Bu noktada farkınızı pek çok detayla ortaya koymaya çalışmalısınız. Ambalaj müşteri memnuniyeti ve müşteri sadakati açısından büyük önem taşımakta, sizi daha ilgi çekici hale getirebilmektedir. Karton kutu kaplama gibi detaylara başvurduğunuz ya da şık ambalaj kutuları kullandığınız taktirde marka prestijiniz olumlu yönde etkilenecektir. Ürünleriniz alıcılara daha elit görünecek, adeta ilk görüşte gönüllerini fethetme fırsatı doğacaktır. Bizler sizleri değerli görüyor, müşterilerinize de değerli olduklarını hissettirebilmeniz için aracılık yapıyoruz. Desen, reklam ya da dilediğiniz kaplamayı ileri teknoloji tesislerimizde gerçekleştiriyoruz.

EN ÇOK TERCİH EDİLEN KARTON KUTU MODELLERİ

Taze Trend olarak karton kutu çeşitleri ile sektörde fark yaratan çözümler üretiyoruz. Her boyutta, alınlıkta ya da baskıda müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre kutular hazırlıyoruz. Başlıca karton kutu modellerimiz şunlardır:

 1. Logolu karton kutu,
 2. Kapaklı karton kutu,
 3. Silindir karton kutu,
 4. Yuvarlak karton kutu,
 5. Kilitli karton kutu,
 6. Koli karton kutu,
 7. Ofset baskı karton kutu,
 8. Lazer kesim karton kutu,
 9. Saplı karton kutu.
 10. Logolu Karton Kutu

Klasik karton kutular ya da karton silindir kutu çeşitleri çok farklı kağıt türlerinden yapılabilmektedir. Her ne kadar piyasada kullanılan kutuların büyük çoğunluğu standart tasarımda olsa da firmalar kutularını aynı zamanda bir reklam aracı olarak kullanmayı tercih ediyorlar. Bu noktada logolu karton kutu modelleri beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Kutuların üzerine markanın ismi, logosu, sloganı, iletişim bilgileri ve diğer detaylar güzel bir şekilde baskı yapılıyor. Karton kutular böylece hem ambalaj görevini yerine getiriyor hem de her gittikleri yere firmanın reklamını taşıyorlar. İnsanların akıllarında kalıcılığı artıyor ve pazardaki bilinirliğe katkı sağlıyor. Taze Trend olarak karton çekmeceli kutu ve bölmeli karton kutu dahil bütün kutu modellerimize logo baskısı yapabiliyor, dilediğiniz sayıda, dilediğiniz modelleri kişiselleştiriyoruz.

Klasik karton kutular ya da karton silindir kutu çeşitleri çok farklı kağıt türlerinden yapılabilmektedir. Her ne kadar piyasada kullanılan kutuların büyük çoğunluğu standart tasarımda olsa da firmalar kutularını aynı zamanda bir reklam aracı olarak kullanmayı tercih ediyorlar. Bu noktada logolu karton kutu modelleri beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Kutuların üzerine markanın ismi, logosu, sloganı, iletişim bilgileri ve diğer detaylar güzel bir şekilde baskı yapılıyor. Karton kutular böylece hem ambalaj görevini yerine getiriyor hem de her gittikleri yere firmanın reklamını taşıyorlar. İnsanların akıllarında kalıcılığı artıyor ve pazardaki bilinirliğe katkı sağlıyor. Taze Trend olarak karton çekmeceli kutu ve bölmeli karton kutu dahil bütün kutu modellerimize logo baskısı yapabiliyor, dilediğiniz sayıda, dilediğiniz modelleri kişiselleştiriyoruz.

2- KAPAKLI KARTON KUTU

Bazı kutular kullanıldıkları iş gereği kapaklarının sürekli açılıp kapanması gerekir. Bunu kolaylaştırmanın ve yıpranmayı en aza indirmenin yolu kapaklı karton kutu çeşitlerini kullanmaktır. Kutu tasarımı standart kutular gibi olurken kapak ilave edilir ve bu kapak Premium bir hissiyatla kutunun kullanımını kolaylaştırır. Küçük karton kutu çeşitlerinden büyük karton kutu çeşitlerine kadar bütün kutuların kapaklı modelleri yapılabilir. Hatta sert karton kutu çeşitleri için dahi sert kapaklar geliştirdiğimiz üretimlerimiz mevcuttur.

3- Silindir Karton Kutu

Bazı müşterilerimiz için köşeli kutular yeterli olmayabilir. Çeşitli ürünleri için silindir karton kutu modellerimiz gerekebilir. Pek çok sektör için özel olarak tercih edilen bu tür karton kutu tasarımları daha şık bir görünüm kazanarak ürünle bütünleşmeyi başarır. Aynı şekilde silindir karton kutu modellerimiz de karton kapaklı kutu formuna dönüştürülebilir. Talebinize göre her türlü baskı, logo, slogan ya da resim detayları ilave edilebilir. Kişiye özel büyük, minik karton kutu haline dahi getirilebilir.

4- Yuvarlak Karton Kutu

Yuvarlak karton kutu modellerimiz silindir ya da köşeli kutuların yeterli olmadığı ürünlerde öne çıkan karton kutularımızdır. Hediyelik ya da standart kullanım amacıyla tercih edilebilen, ince karton kutu olarak tasarlanıp üretilebilen bu tür kutular ihtiyaca göre her ebatta tasarlanıp üretilebilir. Büyük boy karton kutu ya da küçük boy karton kutu ölçülerinde, istenen renklerde ve desenlerde üretimlerimiz mevcuttur. Tıpkı diğer karton kutu modellerimiz gibi yuvarlak boş karton kutu modellerimizde de üzerlerine yazı, resim, logo gibi her türlü baskıyı yapabiliyor, zevke ve ihtiyaca göre kişiselleştirme yapabiliyoruz.

5- Kilitli Karton Kutu

Kutuların taşıma sırasında ya da içindeki ürünü muhafaza etme esnasında kapalı olması gerekir. Bunun için kutu türüne göre çeşitli ürünlerden yararlanılarak ağızları kapatılabilir. Özellikle de bant bu noktada en çok tercih edilendir. Fakat kilitli karton kutu modellerimizde kutularınızı kapatmak için başka bir ürüne gerek duymazsınız. Küp karton kutu ya da başka formlardaki kutuları kilitli formda üretmemizi isteyebilir, içine herhangi bir ürün koyduktan sonra kolayca kilitleyebilirsiniz. Sonrasında da defalarca kilidini açıp kapatabilirsiniz.

6- Koli Karton Kutu

Koli karton kutu modellerimiz adından da anlaşılacağı gibi daha çok kolilemek için kullanılır. Hemen her sektörde kolileme ihtiyacı olduğu için çok farklı özelliklerde, karton küçük kutu ve daha başka tasarımlarda üretilebilir. Kalınlıkları, ölçüler, yükseklikleri ihtiyaca göre neredeyse sınırsız şekilde geliştirilebilir. Oluklu mukavva karton kutu çeşitlerinde oluklu kağıt kullanılır ve hafifliği fazla olduğu için taşımada kolaylık sunar. Olukların genişliği ve sıklığına göre, yüksekliğine göre kutuların dayanıklılığı, sertliği çeşitlilik gösterir.

Koli kutuları renk olarak da sınırsız seçenek sunar. İçerisine kolileyeceğiniz ürüne göre ya da dikkat çekmek istediğiniz manaya göre karton kutularınızı dilediğiniz renkte üretebiliriz. Beyaz karton kutu çeşitlerimizden ya da kırmızı karton kutu çeşitlerimizden istifade edebilirsiniz. Hatta siyahın asil tonunu öne çıkardığımız, çok daha özgün siyah karton kutu çeşitlerimizden sipariş verebilirsiniz. Dilediğiniz renkte koli karton kutularınızı tasarlayıp üretimini yapıyoruz. Renk konusunda tek renk seçmek zorunda değilsiniz. Tamamen hayal gücünüze ve markanıza bağlı olabilirsiniz.

Bütün kutu modellerimizde olduğu gibi koli karton kutularımızda da istediğiniz baskıları yapabiliyor, desenleri verebiliyor, şık, dikkat çekici, marka değerini öne çıkaracak desenli karton kutu tasarımlarımızla hedef kitlenize sizi daha iyi tanıtabiliyoruz. Fabrikalar, kargo şirketleri, nakliye şirketleri ve diğer bütün işletmeler için koli kutuları üretebiliyor, üzerine kırılabilir, dikkat, dik tutulması gerekir, dikkatli taşıyınız gibi her türlü uyarı mesajını ilave edebiliyoruz.

7- Ofset Baskı Karton Kutu

Ofset baskı karton kutu modellerimizin diğerlerinden ayrılan en bariz özelliği baskısıdır. Bu kutularımızda oluklu ondüle kağıdını kroma karton üzerine sıvama yaparak sonuca gidiyoruz. Diğer Kraft karton kutu çeşitlerine kıyasla ofset baskı kutularımızda çok farklı modeller ve çok farklı renkler elde edebiliyoruz. Standart üretim karton kutularda belirli renklerde baskı yapmak mümkün olabiliyorken bu tür kutularda her renkte baskı uygulayabiliyoruz. Ofset baskı karton kutu çeşitlerimiz özellikle ürünün resminin kutu üzerine basılması tercih edilen alanlarda yaygın olarak kullanılıyor. Yedek parça, ayakkabı, gıda, otomotiv gibi sektörlerde tercih edilen ofset baskı kutular sayesinde alıcı kutuyu açmak yerine ürünün resmini kutu üzerinde görebiliyor. Taze Trend olarak istenen bütün ebatlarda ve kalınlıklarda bu tür kutlar üretebiliyor, üzerlerine dilediğiniz her türlü baskıyı birinci sınıf kalitede basabiliyoruz. Markanıza ve sektörünüze özel bir kutu dekoru oluşturabiliyoruz.

8- Lazer Kesim Karton Kutu

Klasik karton kutu makinelerinde ince detayları işlemek ve zarif hatlarla süslenmiş kutular üretmek biraz zordur. Fakat yeni nesil lazer kesim tekniği sayesinde bilgisayar ortamında yapılan en ince detaylar hiçbir bozulma yaşamadan hayata geçirilebiliyor. Bilgisayar ekranındaki çizimler lazer cihazlara aktarıldıktan sonra hızlı ve otomatik olarak lazer kesim karton kutu modellerinde hayat bulabiliyor. En ince detaylara kadar kusursuz sonuçların ortaya çıkarılmasına imkan veren bu ürünler, özellikle dekoratif değeri yüksek olması istenen kutu modelleri için eşsiz bir alternatiftir. Firma olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak adına rulo karton kutu çeşitleri dahil her türlü lazer kesim karton kutu üretimini birinci sınıf kalitede ve işlevselliği en yüksek seviyede sunabiliyoruz.

9- Saplı Karton Kutu

Saplı karton kutu modellerimiz kendinden taşımaya elverişli ürünlerdir. Sap detayları sayesinde bir yerden başka bir yere taşıması kolay olmakta, güvenlik düzeyi daha üst seviye olmaktadır. Saplı karton kutularımız diğer pek çok modelde üretilebilmekte, tek farkları sap detaylarına yer veriliyor olmasıdır. Elbette kalınlık olarak biraz daha kalın olmakta, hemen yırtılmayacak düzeyde güvenliliği sağlanmaktadır. Saplar sadece iki yanda, dört yanda ya da üstte olabilecek şekilde birbirinden farklı tasarımlarımız mevcuttur. Asetat kapaklı karton kutu gibi çeşitli modeller bu tür saplarla organize edilebildiği için özellikle kısa mesafeli taşımalarda büyük kolaylık sağlamaktadırlar. 

Sonuç olarak Taze Trend firmamız her türlü karton kutu tasarımını sizler için yapabilmekte, istediğiniz özelliklerde üretebilmektedir. Aynı şekilde kendi tasarımlarınızı da bizimle paylaşabilir, dilediğiniz sayıda, istediğiniz renklerde, desenlerde ve modellerde üretmemizi talep edebilirsiniz. Müşteri memnuniyeti esaslı çalışmalarımızdan siz de yararlanabilirsiniz.

KARTON KUTU YAPIMI

Karton kutu yapımı oldukça farklı detaylara sahiptir. Çeşitli karton kutu kaplama teknikleri de kullanılarak bin bir çeşit karton kutu ortaya çıkarılabilir. İşte detaylar.

BİR KARTON KUTU NASIL YAPILIR?

Karton kutu nasıl yapılır sorusunun cevabı çoğu kişi tarafından merak edilir. Aslında geçmişten günümüze karton kutunun yapılışında pek çok değişim olmuştur. Bir nebze bir karton kutu ile neler yapılır sorusunun cevabının sınırları genişledikçe kutunun yapılışı da farklılık kazanmıştır. Günümüzde teknoloji her alanda kullanıldığı gibi karton kutu yapımında da kullanılıyor. İleri teknoloji cihazlar ve bilgisayarlardan istifade edilerek üretimler gerçekleştiriliyor.

Kutuların yapımında çeşitli materyaller kullanılıyor. Kullanılan hammadde daha çok kutunun nerede, niçin kullanılacağına göre değişiyor. Her ne kadar firmamızın hazır kalıp ve tasarımları olsa da tamamen müşterilerimizin istekleri doğrultusunda üretimlerimizi yapıyoruz. Daha dayanıklı, daha sağlam kutular talep eden müşterilerimizi için ilave poliüretan madde ile kaplanmış, parlak yüzeyli ve pürüzsüz görüntüye sahip kutular geliştiriyoruz. Bilgisayar ortamında bütün detaylarını hazırladıktan sonra makinelerimize gönderiyor, ham kağıtların şekillendirilmesi ile üretimimizi gerçekleştiriyoruz.

ESTETİK BİR KARTON KUTU NASIL BOYANIR?

Karton kutuların estetiğini yansıtan temel hususlardan birisi boyasıdır. Bu yüzden karton kutu nasıl boyanır sorusuna cevap vermekte fayda var. Peki karton kutu boyama nasıl yapılır? Bunun için öncelikle üretimi yapılan kartonun boya tutan bir yapıda olması gerekir. Hammadde boya tutmaz ise karton kutu hangi boy ile boyanır sorusu pek bir şey ifade etmez.

Boya tutma özelliği olan bir karton hammaddesi seçildikten sonra bilgisayarda gerekli renklendirmeler yapılır ve renkler girilerek cihazlarımıza aktarılır. Ardından seri şekilde boyama tamamlanır. Renk, desen gibi tercihler tamamen sizlere bağlıdır. Süreç tamamen dijital teknoloji üzerinden ilerlediği için bir standart vardır. Her seferinde kusursuz boyama ortaya çıkar.

ŞIK BİR KARTON KUTU NASIL SÜSLENİR?

Karton kutuların temel işlevi ambalajlama olsa da estetik boyutları da bir o kadar önemlidir. Baştan beri her defasında karton kutuların estetik bir duruşa sahip olması gerektiğine vurgu yapıyoruz. İşte bu noktada karton kutu nasıl süslenir sorusu akıllara geliyor.

Karton kutu süsleme örnekleri özellikle hediyelik kutularda ya da kişiye özel kutularda talep görüyor. Profesyonel ekibimiz süsleme işlemlerini en iyi şekilde, tamamen sizin taleplerinize göre yapıyorlar. Süsleme için çeşitli parçalar ve modeller kullanabiliyorlar. Dilerseniz boyamadan sonra yine farklı renk boyalardan yararlanarak süsleme yapabiliriz. Ya da etiket tarzı ilave parçalarla süslemeler gerçekleştirebiliriz.

KARTON KUTU KAPLAMA NASIL YAPILIR?

Karton kutu nasıl yapılır sorusunun cevabı kaplamanın niçin yapılacağına göre değişir. Evlerde, okullarda kutuları daha dekoratif hale getirmek adına çeşitli kaplama malzemeleri kullanılarak kaplama gerçekleştirilebilir. Kumaş, jelatin gibi birçok ürün karton kutu kaplama nasıl yapılır sorusuna karşılık kullanılabilir. Fakat söz konusu endüstriyel üretim olduğunda durum biraz farklıdır. Endüstriyel alanda karton kutu kaplama, kutunun dış etkenlerden, nemden, sudan, kokudan etkilenmesini engellemek için yapılır. Bunun için daha çok jelatin kaplama, streç kaplama gibi alternatif yöntemler tercih edilir.

Taze Trend olarak her türlü kreatif kutu tasarımları üretiyor, markanıza özel çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Standart ölçülerin dışında ve minimum adetlerde üretim imkanı ile bütün karton kutu taleplerinize en hızlı karşılığı veriyor, her bütçeye uygun, yüksek kalitede, işlevsel projelere imza atıyoruz.

tazetrend e-katalog tasarım34

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

logo tazetrend

Ürünlerinizin değerini arttıracağınız, hediyelerinizde daha kalıcı izler bırakabileceğiniz size ve müşterilerinize özel kutu ve ambalaj ürünleri

İLETİŞİM

+90 535 492 00 33

Aydınevler Mh. Sancak Sk. No:13-17/A 34752 Maltepe – İSTANBUL

No products in the cart.